Ładunki chłodnicze

Transport chłodniczy

Transport chłodniczy to przewóz towarów wymagających specjalnych warunków termicznych – kontrolowanej temperatury oraz specjalnej floty, która jest w stanie je zapewnić. Dlatego tak istotnym jest, aby zajęła się nim profesjonalna firma, która może pochwalić się dużym doświadczeniem w wymagającej dziedzinie, jaką jest transport.

Chłodnia, która wyrusza w trasę, musi spełniać liczne wymogi: higieniczne, cieplne, wytrzymałościowe i eksploatacyjne. Za ładunki chłodnicze uznaje się towary, które:

  • należą do grupy narażonej na szybkie zepsucie (owoce, warzywa, ryby, mięso i nabiał oraz ich przetwory);
  • wymagają utrzymania stałej temperatury ze względu na swój skład chemiczny (kleje, farby, kosmetyki, leki i farmaceutyki oraz inne materiały przemysłowe).

Przewóz ładunków chłodniczych

Przewóz ładunków chłodniczych jest dla naszej gospodarki niezwykle istotny, wpływa także na nasze codzienne życie – w ten sposób na naszych stołach znajdują się świeże warzywa i owoce, a także mięso i wędliny czy produkty mleczne. To jeszcze nie wszystko: niezbędne nam leki i farmaceutyki przewozi również chłodnia. Transport tego typu ma więc znaczenie strategiczne.

Transport chłodniczy jest w Synco Logistics realizowany w oparciu o wyspecjalizowaną flotę, na którą składają się:

  • naczepy, samochody ciężarowe, busy-chłodnie – utrzymujące konkretną temperaturę ustawioną w agregacie chłodniczym, w zależności od potrzeb od -24°C;
  • naczepy, samochody ciężarowe i busy-izotermy – izolują wnętrze naczepy za pomocą izotermicznych ścian, drzwi, podłóg i dachów (bez agregatu chłodniczego);
  • cysterny – podobnie jak izotermy izolują wnętrze zbiornika od termicznych czynników zewnętrznych.

W swojej ofercie mamy zarówno transport chłodniczy krajowy, jak i transport chłodniczy międzynarodowy, w obydwu przypadkach spełniając wysokie normy dotyczące jego organizacji oraz realizacji.

Dla potwierdzenia najwyższej jakości usługi, naszym Klientom, po zrealizowaniu usługi przedstawiane są dokumenty potwierdzające właściwą temperaturę towaru w trakcie jego załadunku, przewozu oraz rozładunku. W ramach transportu chłodniczego oferujemy również przewóz ładunków ADR.