Materiały niebezpieczne (ADR)

Przewóz materiałów niebezpiecznych (ADR)

(nazywany tak od The European Agreement concerning International Carriage of Dangerous Goods by Road, dokumentu regulującego m.in. zasady pakowania, oznakowania oraz transportu niebezpiecznych substancji) stanowi jedną z najbardziej restrykcyjnych, obok transportu żywności, dziedzin transportu. Towary niebezpieczne muszą być bowiem skutecznie odizolowane od środowiska zewnętrznego, a ryzyko przedostania się ich poza pojemniki – ograniczone do minimum.

Przewóz towarów niebezpiecznych wiąże się więc z wieloma wymogami, które bez wyjątków muszą spełnić zarówno przewoźnicy, jak i jednostki pakujące towary. W Synco Logistics zajmujemy się kompleksową organizacją transportu materiałów niebezpiecznych – zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich, a także i na świecie. Dysponujemy samochodami o ładowności od 1 do 24 t, dostosowanymi do przewozu ładunków niebezpiecznych. Naszym ogromnym atutem jest wyspecjalizowana i doświadczona kadra.

Przewóz materiałów niebezpiecznych obwarowany jest wieloma przepisami i ograniczeniami ze względu na fakt, iż ich właściwości fizykochemiczne i biologiczne są potencjalnym zagrożeniem dla ludzi i środowiska naturalnego. Przewóz towarów niebezpiecznych w transporcie drogowym wiąże się więc z konkretnymi regulacjami, które odnoszą się do:

  • oznakowania i opakowania
  • doboru środków transportu
  • kwalifikacji przewoźników
  • realizacji procesu transportowego.

Podejmując się transportu towarów niebezpiecznych, zatrudniamy wyłącznie specjalistów nie tylko doskonale znających się na procedurach, ale przede wszystkim bezwzględnie ich przestrzegających.

Jako Synco Logistics zapewniamy naszym Klientom:

  • doradztwo naszych certyfikowanych, doświadczonych fachowców;
  • samochody o ładowności od 1 do 24 t (dostosowane do przewozu ładunków niebezpiecznych);
  • dobór pojazdu odpowiedniego do specyfiki ładunku;
  • przewóz materiałów niebezpiecznych na terenie Polski, Europy i świata.

W naszej ofercie znajduje się także usługa dostawy typu door to door.