Materiały workowane i paletyzowane

Przewóz materiałów workowanych i paletyzowanych

Transport towarów workowanych to najczęściej jeden ze sposób przewożenia materiałów sypkich, które niejednokrotnie najlepiej, najbardziej praktycznie i najbardziej korzystnie jest zapakować do worków. Mogą być one wykonane z różnych tworzyw – od plastiku po len i jutę. Przewóz materiałów workowanych odbywa się również z pomocą tzw. BB, czyli big-bagów, elastycznych pojemników jednorazowego lub wielokrotnego użytku. Są to opakowania wielkoformatowe o szerokim zastosowaniu w transporcie i przechowywaniu wszelkiego rodzaju materiałów sypkich, pylistych i granulowanych. Stosuje je się w przemyśle paszowym, rolniczym, chemicznym i spożywczym, ale nie tylko. Pojemniki Big Bag cechuje duża wytrzymałość, korzystna cena oraz różnorodność rozmiarów, a ich składowanie nie zajmuje dużo miejsca.

Transport towarów paletyzowanych jest tym rodzajem transportu, z którym mamy do czynienia najczęściej na co dzień – w ten sposób przewozi się w zasadzie każdy towar lub materiał, który charakteryzuje większa waga i który potrzebuje odpowiedniego zabezpieczenia. Przewóz towarów spaletyzowanych dotyczyć może więc i żywności, i materiałów budowlanych, sprzętu RTV i AGD, specjalistycznych maszyn i części oraz wielu, wielu innych produktów, półproduktów i surowców. Palety mogą być używane w transporcie lotniczym i kolejowym, jednak najpopularniejszym i najkorzystniejszym sposobem przewożenia towarów na paletach pozostaje transport drogowy.

Co ważne, transport ładunków paletyzowanych i workowanych typu Big-Bag zaliczany jest jako transport standardowy, jeśli przewożone materiały nie wymagają specjalnych warunków – to znaczy nie zaliczają się np. do materiałów niebezpiecznych lub ładunków wielkogabarytowych.

Wykorzystywana przez nas flota może posiadać zabudowę typu firana lub plandeka, co daje możliwość ładowania i rozładowywania towaru bokiem, górą czy tyłem. Do dyspozycji naszych Klientów oddajemy auta o ładowności od 1,5t do 24t, co daje ogromne i różnorodne możliwości przewozowe.